Вчимося заощаджувати

Багатоповерхівка: навіщо потрібен індивідуальний тепловий пункт

  1. Чи реально взагалі заощадити при оплаті за тепло в багатоквартирному будинку?

Так, це реально. Питання, як завжди, у тому, скільки ви готові заплатити зараз, щоб платити менше після. На оплатах за тепло можна істотно заощадити, якщо проводити енергоефективні заходи не поодинці, а всім будинком. Для цього найкраще створити Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ і вирішувати проблеми спільно. Перше, що слід зробити – встановити в будинку індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – його ще називають погодним регулятором. Це дозволить регулювати подачу тепла в будинок в залежності від погодних умов.

  1. Як працює індивідуальний тепловий пункт?

Нам не дуже важливо розуміти технічні подробиці. Важливо знати, що ІТП мають системи управління та контролю. Вони вимірюють температуру на вулиці і температуру води, що надходить у будинок для опалення. Система автоматично підтримує задану температуру опалення, в залежності від температури зовнішнього повітря. Таким чином, батареї в будинку не будуть перегріті у випадку теплої погоди і забезпечать комфортну температуру в холодні дні. Крім того, ІТП може забезпечувати і нормальне гаряче водопостачання, якщо воно передбачене в будинку.

  1. Чи передбачає установка ІТП установку також і загального лічильника тепла для будинку?

Дуже важливо встановити загальний лічильник тепла. Він дозволить зрозуміти, скільки насправді споживає будинок і контролювати реальні витрати, а не середньостатистичні по району, часто фіктивні, які використовує постачальник тепла.

  1. А якщо лічильник покаже, що будинок споживає більше, ніж середньостатистичний?

Таке може бути. Тому ми й говоримо не про лічильник, а про індивідуальний тепловий пункт і лічильник, разом. Якщо в будинку буде стояти і лічильник, і ІТП – ви будете точно платити менше, ніж раніше.

  1. А скільки коштує поставити ІТП?

Зараз вартість покупки і встановлення ІТП становить близько 300 тис. гривень. Звичайно, якщо розділити цю суму на кількість квартир у багатоповерхівці – вийде не так страшно: наприклад, для стоквартирного будинку це буде по 3000 грн. на квартиру.

  1. І як швидко окупиться така установка? 300000 – гроші чималі.

ІТП дає економію до 40%. Візьмемо для впевненості 30%. Виходить, що, якщо ви платите 400 гривень на місяць за опалення, то, після установки індивідуального теплового пункту, ви будете платити 280 грн. За 6 місяців опалювального сезону отримана економія складе 120 х 6 = 720 грн. Це означає, наприклад, для стоквартирного будинку, що вже в кінці четвертого опалювального сезону ви вийдете в плюс. І це без урахування підвищення тарифів! Якщо подумати і про це, то вихід в плюс можна чекати вже після другого року.

  1. А що робити з тими мешканцями, у кого немає навіть цих умовних 3000 гривень?

Зараз декілька банків, включаючи ОЩАДБАНК і Укргазбанк, надають ОСББ кредити для енергозберігаючих заходів. Це відмінне рішення! Особливо враховуючи державну програму підтримки – а саме, погашення 40% тіла такого кредиту. А якщо ще й неминучу інфляцію врахувати – так це ідеальний спосіб вирішення питання. І на квартплаті це не позначиться: її зниження завдяки встановленому ІТП компенсує додатковий платіж по кредиту.

Із застосуванням матеріалу  Твоє ОСББ